Afyon, Araştırma Görevlisi Arıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi, 01 Aralık 2016 tarihinde üniversite ağ sayfasında yayınladığı ilanla bünyesindeki fakülte ve yüksekokullarda yer alan muhtelif bölümlere öğretim elemanı alacağını duyurdu.

Söz konusu ilanda, Fen-Edebiyat Fakültesine verilen kadrolar arasında Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü için de bir araştırma görevlisi ilanı bulunmaktadır. Kadronun Güney-Batı (Oğuz) Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ana bilim dalı için ayrıldığı ilanda çtle lisans mezunu olmak ve aynı alanda yüksek lisans eğitimi yapıyor olmak, özel şartı yer almaktadır.

Söz konusu ilana ait süreç takvimi aşağıda verilmiş olup, ilan detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilanla ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıda yer alan yorum bölümünden bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

            Süreç Takvimi

  • İlan Tarihi: 01.12.2016
  • Son Başvuru: 16.12.2016
  • Ön Değerlendirme: 29.12.2016
  • Sınav Tarihi: 05.01.2017
  • Sonuç Açıklama: 12.01.2017

2 yorum

  1. Merhabalar, Çağdaş Türk Lehçeleri bölümü olarak ileride kadro açılmalar sizce artar mı? Bir de kadro özel şartı olarak Çtle’den yüksek lisans yapıyor olmak şartı karşımıza çıkar mı? Çünkü Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum fakat çtle’den yüksek lisans yapmaktayım.

    • Merhaba, kadro ilanlarının önümüzdeki yıl artmasınını beklemekteyiz ancak özel şartlar konusunda takdir ilgili bölümde olduğu için net bir şey söyleyemeyiz. Geçtiğimiz günlerde Celal Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı ana bilim dalı için sizin şartlarınıza uyan bir ilan yayınlanmıştı. Güncel ilanlardan haberdar olmak için sitemizi belirli aralıklarla takip etmenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*