Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde bulunan ve 2006 yılında kurulan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümüne araştırma görevlisi alınacaktır. 20 Ağustos 2014 tarihinde Yükseköğretim Kurulu resmi sayfasında ilan edilen kadroya başvuruda “Fakültelerin Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü lisans mezunu olmak.” özel şartı bulunmaktadır. Tüm çtle mezunları için başvuru imkanı bulunan kadro ilanına ait detaylar aşağıdaki gibidir.

Duyuru Başlama Tarihi: 20.08.2014
Son Başvuru Tarihi: 04.09.2014
Ön Değerlendirme Tarihi: 12.09.2014
Sınav Giriş Tarihi: 17.09.2014
Sonuç Açıklama Tarihi: 24.09.2014

Önemli Açıklamalar

1- İlan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine başvuru yapılabilecek olup, iki veya daha fazla kadroya yapılan müracaatların hiçbirisi dikkate alınmayacaktır.
2- Adaylar istenen belgelerin fotokopileri ile başvuru yapabilirler. Ancak kazanan adayların atama işlemlerinde belgelerin noter onaylı örneklerini getirmeleri gerekmektedir.
3- Başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup, son başvuru tarihinden sonra Üniversitemize ulaşan başvurular ile istenen evrakları eksik olarak gönderen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
4- Tüm Ö.S.Y.M. belgeleri Üniversitemizce kontrol edilerek doğrulanacağından; belgelerde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu mutlaka yer almalıdır. Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olmayan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır. (Ö.S.Y.M. belgelerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması için belgelerin çıktısının yeni tarihli olması gerekir.)
5- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Y.Ö.K. tarafından Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
6- Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

İletişim Tel: 0 272 228 12 54 / 444 03 03 Dahili: 10350 – 10351

İstenen Evraklar

– Dilekçe (www.aku.edu.tr internet adresinde DUYURULAR bölümünde ilan duyurusunda bulunan dilekçe örneği doldurulacaktır. Dilekçede ilan numarası mutlaka belirtilecektir.)
– ALES Belgesi (En az 70 puan almış olmak) (Belgede “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” mutlaka yer almalıdır.)
Not: ALES Belgeleri sınavın sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl geçerlidir.
– Lisans Mezuniyet Belgesi fotokopisi
– Lisans Not Döküm Belgesi fotokopisi
– Nüfus Cüzdanı fotokopisi
– Özgeçmiş
– Bir adet vesikalık fotoğraf
– Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (YDS veya Diğer Eşdeğer Sınavlar) (En az 50 puan almış olmak) (Belgede “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” mutlaka yer almalıdır.)
Not: ÜDS, KPDS ve YDS sınav sonuç belgelerinde geçerlilik süresi sınırlaması olmayıp, diğer eşdeğer kabul edilen sınavlar (TOEFL, IELTS vs) belgenin üzerinde belirtilen “geçerlilik süresi” nce geçerlidir.

2 yorum

    • Merhaba Lira, ilanın genel şartları arasında “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.” şeklinde bir açıklama yer almaktadır. Bu maddenin birinci fıkrası ise “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak” şeklinde düzenlenmiştir. Dolayısıyla bu programa yabancı uyrukluların başvuru hakkı bulunmamaktadır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*