Gizlilik Politikası

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü hakkında internet ortamında ilgililere bilgi vermeyi amaçlayan Ctle.Org, kullanıcılarının gizliliğine önem vermekte ve bunu sağlamak için gayret etmektedir. Site ziyaretçilerinin kişisel bilgilerinin güvenliği ile ilgili bazı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu siteyi ziyaret eden her kullanıcının bu maddeleri okuyup kabul ettiği varsayılır.

  • Ctle.Org, siteye ziyarette bulunan kullanıcılara ait kişisel bilgileri gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Ctle.Org’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın internet sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Ctle.Org’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
  • Ctle.Org, kullanıcılara ve kullanıcıların internet sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
  • Sitemizden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan internet sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi, kullanım şartları ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan sitemiz sorumlu değildir.