Kastamonu Üniversitesi Yabancı Uyruklu Yüksek Lisans Öğrenci Alımı

Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından resmi sitesinde yapılan duyuruyla 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı bahar dönemi için enstitü bünyesinde faaliyet gösteren farklı ana bilim dallarına lisansüstü öğrenci alınacağı açıklanmıştır.

2013 yılından bu yana Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünün yer aldığı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde henüz söz konusu ana bilim dalının adına açılmış bir lisansüstü program bulunmamaktadır. Ancak söz konusu enstitü tarafından verilen ilanda yer alan ve 10 kişilik kontenjanı bulunan Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı yüksek lisans programına, bölümümüz Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları mezunları için de başvuru hakkı tanınmıştır. Başvuru için söz konusu olan 10 kişilik kontenjan, yabancı uyruklu adaylara ayrılmış olup, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bu ilanda ayrıca bir kontenjan belirtilmemiştir.

2016-2017 Bahar yarıyılı Kayıt Başvurularının 26 Aralık 2016-06 Ocak 2017 tarihleri arasında şahsen yapılacağı alımlarda, Mülakat Sınavı 13 Ocak 2017 tarihinde yapılacaktır. İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Ayrıca bu ilan ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Herkese başarılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*