Muğla Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrenci Alımı (2016-2017)

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından 29 Aralık 2016 tarihinde yapılan duyuruyla 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı bahar dönemi için enstitü bünyesinde faaliyet gösteren farklı ana bilim dallarına lisansüstü öğrenci alınacağı bildirilmiştir.

Bünyesinde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalının yer aldığı ve yüksek lisans programı da aktif olarak bulunan enstitünün yayınladığı ilanda, ara dönem alımları için Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı için kontenjan verilmemiştir. Ancak söz konusu ilanda yer alan ve 5 kişilik kontenjanı bulunan Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı yüksek lisans programına, bölümümüz mezunları için de başvuru hakkı tanınmıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından ilgili ilana başvuru için belirtilen şartlar şöyledir:

Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı tezli yüksek lisans programına başvuru yapacak adayların Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü lisans mezunu olması gerekir.

Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı tezli yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapacak adayların mezuniyet derecelerinin 4 tam not üzerinden en az 3.00 olması gerekir.

Tezli yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran adayların ALES notunun % 50’si, lisans veya yüksek lisans başarı notunun % 20’si ile yazılı değerlendirmenin % 30’u dikkate alınarak başarılı olanlar en yüksek nottan itibaren yapılacak sıralamada kontenjan dahilinde programa kabul edilirler.

2016-2017 Bahar yarıyılı Ön Kayıt Başvurularının 09-13 Ocak 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacağı alımlarda,  Lisansüstü Eğitim Yazılı Değerlendirme Sınavı 18 Ocak 2017 tarih, saat:10.00’da İlgili Anabilim Dalı Başkanlıklarında yapılacaktır. İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Ayrıca bu ilan ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Herkese başarılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*