Pamukkale Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrenci Alımı

Pamukkale Üniversitesi tarafından 04 Ocak 2017 tarihinde yapılan duyuruyla 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı bahar dönemi için üniversite bünyesinde faaliyet gösteren farklı enstitülere lisansüstü öğrenci alınacağı bildirilmiştir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalının yer aldığı ve yüksek lisans programının da bulunduğu üniversitenin yayınladığı ilanda, ara dönem alımları için Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı için kontenjan verilmemiştir. Ancak söz konusu duyuruda yer alan ve 5 kişilik kontenjanı bulunan Eğitim Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Türkçe Eğitimi yüksek lisans programına, bölümümüz mezunları için de başvuru hakkı tanınmıştır. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından ilgili ilana başvuru için belirtilen şartlar şöyledir:

Türkçe Eğitimi, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri lisans programı mezunu olmak.

YDS veya geçerliliği Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir yabancı dil sınavından en az 40 puan almış olmak.

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarına giriş için; ALES sınav notunun %50’si, lisans veya yüksek lisans not ortalamasının %15’i, lisansüstü giriş sınavı değerlendirme puanının %25’i, yabancı dil (YDS veya eşdeğer puanın) puanının %10’nun ağırlıklı ortalaması hesaplanır. Ağırlıklı ortalaması Tezli Yüksek Lisans için 65, Doktora için 70 puanın altında olan ve giriş sınavına katılmayan aday programa kabul edilmez..

2016-2017 Bahar yarıyılı Ön Kayıt Başvurularının 16-27 Ocak 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacağı alımlarda,  Lisansüstü Eğitim Yazılı Değerlendirme Sınavı 31 Ocak 2017 tarih, saat:10.00’da İlgili Ana Bilim Dalı Başkanlıklarında yapılacaktır. İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Ayrıca bu ilan ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Herkese başarılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*